Ден след като станаха ясни номинациите за тазгодишните награди на Асоциацията на ТВ критиците, вече са обявени и номинациите за четвъртото поред връчване на наградите „Изборът на критиците“, които се изготвят от Асоциацията на телевизионните журналисти в Америка. Телевизия FX води с 19 номинации, HBO е с 18. Сериалите The Big Bang Theory, The Good Wife, Fargo, Masters Of Sex и The Normal Heart са с по пет номинации. The Americans, Breaking Bad, Orange Is The New Black и Sherlock: His Last Vow получават по четири. Връчването на наградите ще се проведе на 19 юни и ще бъде излъчено по The CW.

НАЙ-ДОБРА КОМЕДИЯ
· The Big Bang Theory (CBS)
· Broad City (Comedy Central)
· Louie (FX)
· Orange Is the New Black (Netflix)
· Silicon Valley (HBO)
· Veep (HBO)

НАЙ-ДОБЪР АКТЬОР В КОМЕДИЯ
· Louis CK, Louie (FX)
· Chris Messina, The Mindy Project (FOX)
· Thomas Middleditch, Silicon Valley (HBO)
· Jim Parsons, The Big Bang Theory (CBS)
· Adam Scott, Parks and Recreation (NBC)
· Robin Williams, The Crazy Ones (CBS)

НАЙ-ДОБРА АКТРИСА В КОМЕДИЯ
· Ilana Glazer, Broad City (Comedy Central)
· Julia Louis-Dreyfus, Veep (HBO)
· Wendi McLendon-Covey, The Goldbergs (ABC)
· Amy Schumer, Inside Amy Schumer (Comedy Central)
· Amy Poehler, Parks and Recreation (NBC)
· Emmy Rossum, Shameless (Showtime)

НАЙ-ДОБЪР ПОДДЪРЖАЩ АКТЬОР В КОМЕДИЯ
· Andre Braugher, Brooklyn Nine-Nine (FOX)
· Keith David, Enlisted (FOX)
· Tony Hale, Veep (HBO)
· Albert Tsai, Trophy Wife (ABC)
· Christopher Evan Welch, Silicon Valley (HBO)
· Jeremy Allen White, Shameless (Showtime)

НАЙ-ДОБРА ПОДДЪРЖАЩА АКТРИСА В КОМЕДИЯ
· Mayim Bialik, The Big Bang Theory (CBS)
· Laverne Cox, Orange Is the New Black (Netflix)
· Kaley Cuoco, The Big Bang Theory (CBS)
· Allison Janney, Mom (CBS)
· Kate Mulgrew, Orange Is the New Black (Netflix)
· Merritt Wever, Nurse Jackie (Showtime)

НАЙ-ДОБЪР ГОСТ АКТЬОР В КОМЕДИЯ
· Uzo Aduba, Orange Is the New Black (Netflix)
· Sarah Baker, Louie (FX)
· James Earl Jones, The Big Bang Theory (CBS)
· Mimi Kennedy, Mom (CBS)
· Andrew Rannells, Girls (HBO)
· Lauren Weedman, Looking (HBO)

НАЙ-ДОБРА ДРАМА
· The Americans (FX)
· Breaking Bad (AMC)
· Game of Thrones (HBO)
· The Good Wife (CBS)
· Masters of Sex (Showtime)
· True Detective (HBO)

НАЙ-ДОБЪР АКТЬОР В ДРАМА
· Bryan Cranston, Breaking Bad (AMC)
· Hugh Dancy, Hannibal (NBC)
· Freddie Highmore, Bates Motel (A&E)
· Matthew McConaughey, True Detective (HBO)
· Matthew Rhys, The Americans (FX)
· Michael Sheen, Masters of Sex (Showtime)

НАЙ-ДОБРА АКТРИСА В ДРАМА
· Lizzy Caplan, Masters of Sex (Showtime)
· Vera Farmiga, Bates Motel (A&E)
· Julianna Margulies, The Good Wife (CBS)
· Tatiana Maslany, Orphan Black (BBC America)
· Keri Russell, The Americans (FX)
· Robin Wright, House of Cards (Netflix)

НАЙ-ДОБЪР ПОДДЪРЖАЩ АКТЬОР В ДРАМА
· Josh Charles, The Good Wife (CBS)
· Walton Goggins, Justified (FX)
· Aaron Paul, Breaking Bad (AMC)
· Peter Sarsgaard, The Killing (AMC)
· Jon Voight, Ray Donovan (Showtime)
· Jeffrey Wright, Boardwalk Empire (HBO)

НАЙ-ДОБРА ПОДДЪРЖАЩА АКТРИСА В ДРАМА
· Christine Baranski, The Good Wife (CBS)
· Anna Gunn, Breaking Bad (AMC)
· Annet Mahendru, The Americans (FX)
· Melissa McBride, The Walking Dead (AMC)
· Maggie Siff, Sons of Anarchy (FX)
· Bellamy Young, Scandal (ABC)

НАЙ-ДОБЪР ГОСТ АКТЬОР В ДРАМА
· Beau Bridges, Masters of Sex (Showtime)
· Walton Goggins, Sons of Anarchy (FX)
· Allison Janney, Masters of Sex (Showtime)
· Joe Morton, Scandal (ABC)
· Carrie Preston, The Good Wife (CBS)
· Diana Rigg, Game of Thrones (HBO)

НАЙ-ДОБЪР ТВ ФИЛМ
· An Adventure in Space and Time (BBC America)
· Burton and Taylor (BBC America)
· Killing Kennedy (National Geographic Channel)
· The Normal Heart (HBO)
· Sherlock: His Last Vow (PBS)
· The Trip to Bountiful (Lifetime)

НАЙ-ДОБЪР МИНИСЕРИАЛ
· American Horror Story: Coven (FX)
· Bonnie & Clyde (A&E/History/Lifetime)
· Dancing on the Edge (Starz)
· Fargo (FX)
· The Hollow Crown (PBS)
· Luther (BBC America)

НАЙ-ДОБЪР АКТЬОР В ТВ ФИЛМ ИЛИ МИНИСЕРИАЛ
· David Bradley, An Adventure in Space and Time (BBC America)
· Benedict Cumberbatch, Sherlock: His Last Vow (PBS)
· Chiwetel Ejiofor, Dancing on the Edge (Starz)
· Martin Freeman, Fargo (FX)
· Mark Ruffalo, The Normal Heart (HBO)
· Billy Bob Thornton, Fargo (FX)

НАЙ-ДОБРА АКТРИСА В ТВ ФИЛМ ИЛИ МИНИСЕРИАЛ
· Helena Bonham Carter, Burton and Taylor (BBC America)
· Minnie Driver, Return to Zero (Lifetime)
· Whoopi Goldberg, A Day Late and a Dollar Short (Lifetime)
· Holliday Grainger, Bonnie & Clyde (A&E/History/Lifetime)
· Jessica Lange, American Horror Story: Coven (FX)
· Cicely Tyson, The Trip to Bountiful (Lifetime)

НАЙ-ДОБЪР ПОДДЪРЖАЩ АКТЬОР В ТВ ФИЛМ ИЛИ МИНИСЕРИАЛ
· Matt Bomer, The Normal Heart (HBO)
· Warren Brown, Luther (BBC America)
· Martin Freeman, Sherlock: His Last Vow (PBS)
· Colin Hanks, Fargo (FX)
· Joe Mantello, The Normal Heart (HBO)
· Blair Underwood, The Trip to Bountiful (Lifetime)

НАЙ-ДОБРА ПОДДЪРЖАЩА АКТРИСА В ТВ ФИЛМ ИЛИ МИНИСЕРИАЛ
· Amanda Abbington, Sherlock: His Last Vow (PBS)
· Kathy Bates, American Horror Story: Coven (FX)
· Ellen Burstyn, Flowers in the Attic (Lifetime)
· Jessica Raine, An Adventure in Space and Time (BBC America)
· Julia Roberts, The Normal Heart (HBO)
· Allison Tolman, Fargo (FX)

НАЙ-ДОБРА АНИМАЦИЯ
· Archer (FX)
· Bob’s Burgers (FOX)
· The Simpsons (FOX)
· Family Guy (FOX)
· Phineas and Ferb (Disney XD)
· Adventure Time (Cartoon Network)

  1. RealFan

    Преди време имаше проблем с телевизиите. Спомням си, че критикуваха как True Detective е в неправилна категория.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

19 − seven =